Wyciskarka a sokowirówka różnice. Jest ich bardzo dużo.
Warto pić sok z wyciskarki, bo sokowirówka to przestarzała technologia. Niszczy enzymy, fitosubstancje i większość witamin.
Sok z wyciskarek dzięki innowacyjnej technologii ma nieporównywalnie więcej wartości odżywczych niż sok z sokowirówek. Dlaczego?
Dowiedz się, jakie są różnice między wyciskarką a sokowirówką
1. Innowacyjna technologia kontra gwałtowne cięcia
Wyciskarka to innowacyjna technologia:
- Wykorzystuje miażdżenie i tłoczenie
- To wyciskanie zbliżone do mechanicznego
- Wałek delikatnie wytłacza sok
- Warzywa, owoce i zioła nie ulegają gwałtownemu cięciu, więc zachowują maksymalną ilość enzymów i fitosubstancji
Sokowirówka to przestarzała technologia:
- Wykorzystuje ścieranie i tarcie
- Za pomocą siły odśrodkowej, oddziela sok od pulpy, dlatego otrzymujesz mniej soku
- Ponadto ścieranie powoduje podwyższenie temperatury. Podwyższona temperatura niszczy enzymy i bioskładniki
- Sok jest o wiele mniej wartościowy
2. Wyciskanie całego soku kontra sok z miejsc przecięcia
Wyciskarka wyciska sok z przestrzeni międzykomórkowej, gdzie znajduje się Apteka Natury: witaminy, enzymy, esencje, bioskładniki, flawony itp.
Sokowirówka wyciska sok z obszarów, gdzie roślina była przecięta. Nie wydobywa soku z przestrzeni miedzykomórkowej. Cenne składniki pozostają w pulpie.
3. Mniej znaczy więcej. Liczba obrotów
Wyciskarka ma niskie obroty. Szczególnie wyciskarki pionowe, najnowszej generacji, mają małą liczbę obrotów: ok. 40-70 na minutę. Wolne obroty nie wytwarzają ciepła i nie natleniają soku. Sok w połączeniu z tlenem traci swoje właściwości lecznicze.
Sokowirówka ma bardzo wysokie obroty. Mają kilkanaście tysięcy obrotów na minutę. Tak szybka praca powoduje, że sok natlenia się, ogrzewa, a w efekcie powstaje duża ilość piany.
4. Wydajność na najwyższym poziomie
Wyciskarka wyciska sok pod ciśnieniem, dlatego jest go więcej.
Sokowirówka wyciska za pomocą siły odśrodkowej, dlatego jest go mniej.
5. Bez zamieszania: konsystencja soku
W wyciskarce sok nie rozwarstwia się, ma jednolitą konsystencję. Jest aksamitny.
W sokowirówce sok szybko się rozwarstwia, bo jest natleniony. Musisz go wymieszać.
Różnicę widać gołym okiem:
6. Burak, natka pietruszki, maliny. Które urządzenie sobie poradzi?
Wyciskarka wyciska wszystko:
- Od liści szpinaku, kapusty, pokrzywy, kiełki, trawy pszenicznej
- Po twarde i miękkie owoce. To ważne, bo zielone koktajle zawierają bezcenny chlorofil.
Sokowirówka nie wyciska liści, kapusty, szpinaku, pokrzyw, trawy zbóż: jęczmienia, lucerny. Nie możesz przygotowywać drogocennych dla organizmu, leczniczych koktajli chlorofilowych.
7. Nie zrażaj domowników. Cicha praca
Wyciskarka jest cicha. Wyciskarki do soków mają niski poziom hałasu. Możesz wyciskać świeży sok rano, nie obawiając się, że obudzisz śpiących domowników.
Sokowirówka jest głośna.
8. Moc zdrowia pod skórką. Wyciskanie całych produktów
Wyciskarka wyciska całe produkty.
Jeśli masz dostęp do ekologicznych, niepryskanych owoców i warzyw, nie musisz obierać ich ze skórki, aby wycisnąć sok. Możesz również zostawić mniejsze pestki: w nich również są wartości odżywcze. W Kuvingsie Evo 820 PLus czy Hurom H-200 All In One nie musisz nawet kroić owoców i warzyw!
Sokowirówka nie wyciska całych produktów.
Do sokowirówki wrzucasz tylko obrane owoce i warzywa. Musisz je też kroić na mniejsze kawałki.
9. 3 minuty czy godzina w kuchni? Łatwe mycie
Wyciskarka to łatwe mycie.
Innowacyjnych, pionowych wyciskarek nie musisz myć po każdym użyciu. Wystarczy przepłukać je dwoma szklankami wody. Myjesz je na koniec dnia. Mają niewiele elementów, więc wystarczą Ci 3 minuty, żeby była gotowa do kolejnego wyciskania.
Sokowirówka to skomplikowane mycie.
Sokowirówka jest trudna w demontażu, więc mycie jej jest kłopotliwe.
10. Sok i… co jeszcze? Więcej możliwości
Wyciskarka to nie tylko sok. Możesz w niej również przygotować:
- Mleko roślinne: sojowe, migdałowe i nie tylko.
- Wyciskarki często są wyposażone w dodatkowe sito i mincer, możesz więc przygotować również gęste soki, smoothies, lody, sorbety, sosy, przeciery, placki ziemniaczane i nie tylko...
Sokowirówka to tylko sok o jednym poziomie gęstości i tylko z niektórych składników.
11. Bezpieczne materiały
Wyciskarka zbudowana jest z bezpiecznych materiałów. Wykorzystuje ślimaki z mas ceramicznych, sok nie musi mieć kontaktu z metalami. Niektóre metale mogą unieczynnić magnez i mogą osłabić lecznicze właściwości naturalnych bio-esencji.
Sokowirówka zbudowana jest z metalu. Cylinder i noże są metalowe, więc wchodzą w reakcję z sokiem.
Dlatego jeśli chcesz uzyskać najlepszy efekt w poprawi swojego zdrowia, używaj tylko wyciskarek.
Składniki roślin to naturalne lekarstwa. To „Apteka Natury”.
Soki z roślin zawierają:
- leki, naturalne antybiotyki
- naturalne enzymy, witaminy, minerały, fitosubstancje niezbędne dla utrzymania zdrowia i życia.
Sok działa skuteczniej i szybciej, niż zjedzone warzywa i owoce. Sok jest natychmiast przyswajany, nieomal w całości, bez utraty składników. Poznaj 15 powodów, dla których lepiej wypić sok niż zjeść warzywa i owoce.
Marek
W wyciskarce sok nie rozwarstwia się, ma jednolitą konsystencję? Mam jedno i drugie urządzenie - sok z wyciskarki tak samo się rozwarstwia. Może co innego jest powodem, ale czas rozwarstwienia soku z obu urządzeń jest porównywalny.
Terapia Sokami
Panie Marku, wyciskarki dobrej klasy, czyli te które sprzedajemy i polecamy nie rozwarstwiają soku. Inaczej mówiąc nie napowietrzają soku. decyduje o tym ilość obrotów ślimaka. Im mniej tym lepiej. Warto też zwrócić uwagę na pochodzenie wyciskarki i nie kupować wyciskarek produkowanych w Chinach.
billa
U mnie odkąd mam wyciskarkę soki pijemy codziennie. Uwielbiam świeżo wyciskane a w sklepach są tak cholernie drogie! i jeszcze nie wiadomo co właściwie jest w butelce.
Max
Mało kto o tym wie, ludzie są ciemni jak tabaka, tylko Gożdzikowa z apteki
Aneta
Jesli ma się wyciskarkę premium, ja mam Muke, sok jest rewelacyjny i nie rozwarstawia sie ani troche. Nie ma co oszczedzac na takich sprzetach i kupowac za 200-300zł w lidlu.
Ewa Pasterska
Witam, 14.07.2017 kupilam w waszym sklepie w Szczecinie wyciskarke Kuvings Big Mouth C 9500 i uzgodnilysmy ze diety ktorymi jestem zainteresowana zostana wyslane na adres e-mail . Proszę o przygotowanie diet 1. Dieta dla cukrzycy 1 i 2 2. Dieta dla chorob tarczycy 3. Dieta odmladzajaca 4. Dieta detox Dziekuje Ewa Pasterska
Terapia Sokami
Pani Ewo, wysłaliśmy do Pani Formularz do Diet. Proszę o wypełnienie go z uwzględnieniem diagnozy chorób osób dla których mają być ułożone diety, aktualnych w miarę wyników badań, ewentualnie wypisu ze szpitala,. Proszę o podanie wieku , wagi, przebytych chorób, preferencji żywieniowych . Im więcej informacji będziemy mieli tym diety będą bardziej skuteczne. A o to nam chodzi. Pozdrawiam serdecznie. Malwina
Andrzej (l.62)
Od kilku lat cierpie na schylkowa niewydolnosc nerek, a od 3 lat jestem dializowany w osrodku dializ w miescie wojewodzkim. Wiem ze dzieki temu zyje, to prawda. Ale wiem tez, ze mam wiele do zyczenia w kwestii ratowania naszego zdrowia w osrodkach dializy. pomine ten passus jednak, gdyz naruszylbym moim wpisem wiele tabu jakim jest leczenie ludzi slabych w naszym kraju. Jakby malo bylo klopotu z tym zyciem bez nerek (jest calkowicie nie do zniesienia), to do tego doszlo postepujace od 8 miesiecy dziwne zjawisko niskiej, wyjatkowo niskiegü poziomu hemoglobiny (skrajne stany sa na paoziomie 5,8 a najlepsze po wielokrotnych transfuzjach poziom mojej hemoglobiny dociera do 7-8 jednostek, a po chwili znow spada). W tym moim nieszczesciu niewiele pomocy mam ze strony lekarzy, wiem sam na wlasna reke szukam rady co z ytm zjawiskiem robic. Moi lekarze nie wiedza o co w tym wszystkim chodzi, ani jaka postawe wobec tego zjawiska przybrac. Natomiast ludzie spoza branzy medycznej twierdza ze powinienenm zabrac sie za terapie sokami owocow i warzyw, bo tylko te sa w stanie podniesc mi trwale poziom hemoglobiny. Czy moge u Was uzyskac jakas rade w jakim kierunku stosowac picie sokow i jakich? Wyciskarke juz mam, rzecz tylko w tym, ze jak powiedzialem prowadzacej mnie pani doktor omoich planach alternatywnej metodzie leczenia, to zaraz uslyszalem ze w ten sposob nic sobie nie pomoge, a jedynie zaszkodze, gdyz przy calkowitgej niewydolnosci nerek poziomy potasu, jakiego dostarcze sobie w ten sposob (czyli pijac surowe soki) moga skutkowaac ustaniem pracy serca, czyli mowiac opo knajacku - kapota, albo zejsciem z tego padolu. Ja osobiscie jestem akurat niebywalym entuzjasta leczenia sokami, i moze w malych ilosciach ale chcialbym sprobowac pomoc mojej hemoglobimie wrocic na miejsce, w jakims kiedy byla. Nawet od jutra, buraki juz czekaja na wrzutke do gardzieli wyciskarki. A co Wy o tym wsyzstkim myslicie Za uczciwa odpowiedz z gory dziekuje.
Terapia Sokami
Andrzeju, po pierwsze i najważniejsze, życzymy Tobie dużo zdrowia! Dziękujemy, że poruszasz tak ważny temat. Może ktoś z naszych Czytelników będzie mógł posłużyć Ci radą. Sugerujemy, byś poszukał lekarza o szerszym spojrzeniu na medycynę. Takim, który podejdzie do tematu holistycznie, Poszukamy informacji, które mogą Ci pomóc. Dużo dobrego Andrzeju!
Magdalena
A jaką wyciskarkę teraz warto kupić?
Terapia Sokami
Magdaleno, wyciskarki dobieramy do potrzeb Klientów. Prosimy o kontakt 723 501 601 lub podanie swojego numeru oddzwonimy. W rozmowie zawsze łatwiej i przyjemniej wyjaśnić wątpliwości. Razem z urządzeniem nasi Klienci dostają 3 gratis indywidualnie dobrane diety, receptury, kuracje, porady.