Zadzwoń, doradzimy

(91) 822 80 22

723 501 601

biuro@terapiasokami.pl

do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Wyciskarka a Sokowirówka — Różnice

7

Warto pić sok z wyciskarki, bo sokowirówka to przestarzała technologia. Niszczy enzymy, fitosubstancje i większość witamin.

Sok z wyciskarek dzięki innowacyjnej technologii ma nieporównywalnie więcej wartości odżywczych niż sok z sokowirówek. Dlaczego?

Dowiedz się, jakie są różnice między wyciskarką a sokowirówką: 

 1. Innowacyjna technologia kontra gwałtowne cięcia

  Wyciskarka to innowacyjna technologia: wykorzystuje miażdżenie i tłoczenie. To wyciskanie zbliżone do mechanicznego. Wałek delikatnie wytłacza sok. Warzywa, owoce i zioła nie ulegają gwałtownemu cięciu, więc zachowują maksymalną ilość enzymów i fitosubstancji.

  Sokowirówka to przestarzała technologia: wykorzystuje ścieranie i tarcie. Za pomocą siły odśrodkowej, oddziela sok od pulpy, dlatego otrzymujesz mniej soku.
  Ponadto ścieranie powoduje podwyższenie temperatury. Podwyższona temperatura niszczy enzymy i bioskładniki. Sok jest o wiele mniej wartościowy.
 2. Wyciskanie całego soku kontra sok z miejsc przecięcia

  Wyciskarka wyciska sok z przestrzeni międzykomórkowej, gdzie znajduje się Apteka Natury: witaminy, enzymy, esencje, bioskładniki, flawony itp.

  Sokowirówka wyciska sok z obszarów, gdzie roślina była przecięta. Nie wydobywa soku z przestrzeni miedzykomórkowej. Cenne składniki pozostają w pulpie.
 3. Mniej znaczy więcej. Liczba obrotów

  Wyciskarka ma niskie obroty. Szczególnie wyciskarki pionowe, najnowszej generacji, mają małą liczbę obrotów: ok. 40-70. Wolne obroty nie wytwarzają ciepła i nie natleniają soku. Sok w połączeniu z tlenem traci swoje właściwości lecznicze.

  Sokowirówka ma bardzo wysokie obroty. Mają kilkanaście tysięcy obrotów na minutę. Tak szybka praca powoduje, że sok natlenia się, ogrzewa, a w efekcie powstaje duża ilość piany.
 4. Wydajność na najwyższym poziomie

  Wyciskarka wyciska sok pod ciśnieniem, dlatego jest go więcej.

  Sokowirówka wyciska za pomocą siły odśrodkowej, dlatego jest go mniej.
 5. Bez zamieszania: konsystencja soku

  W wyciskarce sok nie rozwarstwia się, ma jednolitą konsystencję.

  W sokowirówce sok szybko się rozwarstwia, bo jest natleniony. Musisz go wymieszać.
 6. Burak, natka pietruszki, maliny. Które urządzenie sobie poradzi?

  Wyciskarka wyciska wszystko: od liści szpinaku, kapusty, pokrzywy, kiełki, trawy pszenicznej po twarde i miękkie owoce. To ważne, bo zielone koktajle zawierają bezcenny chlorofil, który leczy więcej... 

  Sokowirówka nie wyciska liści, kapusty, szpinaku, pokrzyw, trawy zbóż: jęczmienia, lucerny. Nie możesz przygotowywać drogocennych dla organizmu, leczniczych koktajli chlorofilowych.
 7. Nie zrażaj domowników. Cicha praca

  Wyciskarka jest cicha. Wyciskarki do soków mają niski poziom hałasu. Możesz wyciskać świeży sok rano, nie obawiając się, że obudzisz śpiących domowników.

  Sokowirówka jest głośna. Charakteryzuje się bardzo głośną pracą.
 8. Moc zdrowia pod skórką. Wyciskanie całych produktów

  Wyciskarka wyciska całe produkty. Jeśli masz dostęp do ekologicznych, niepryskanych owoców i warzyw, nie musisz obierać ich ze skórki, aby wycisnąć sok. Możesz również zostawić mniejsze pestki: w nich również są wartości odżywcze. W Kuvingsie D9900  nie musisz nawet kroić owoców i warzyw!

  Sokowirówka nie wyciska całych produktów. Do sokowirówki wrzucasz tylko obrane owoce i warzywa. Musisz je też kroić na mniejsze kawałki.
 9. 3 minuty czy godzina w kuchni? Łatwe mycie

  Wyciskarka to łatwe mycie. Innowacyjnych, pionowych wyciskarek nie musisz myć po każdym użyciu. Wystarczy przepłukać je dwoma szklankami wody. Myjesz je na koniec dnia. Mają niewiele elementów, więc wystarczą Ci 3 minuty, żeby była gotowa do kolejnego wyciskania.

  Sokowirówka to skomplikowane mycie. Sokowirówka jest trudna w demontażu, więc mycie jej jest kłopotliwe.
 10. Sok i… co jeszcze? Więcej możliwości

  Wyciskarka to nie tylko sok. Możesz w niej również przygotować mleko roślinne: sojowe, migdałowe i nie tylko. Wyciskarki często są wyposażone w dodatkowe sito i mincer, możesz więc przygotować również klarowne lub gęste soki, gęste smoothies, lody, sorbety, sosy, przeciery, placki ziemniaczane i nie tylko...

  Sokowirówka to tylko sok o jednym poziomie gęstości z tylko niektórych składników.
 11. Bezpieczne materiały

  Wyciskarka zbudowana jest z bezpiecznych materiałów. Wykorzystuje ślimaki z mas ceramicznych, sok nie musi mieć kontaktu z metalami. Niektóre metale mogą unieczynnić magnez i mogą osłabić lecznicze właściwości naturalnych bio-esencji.

  Sokowirówka zbudowana jest z metalu. Cylinder i noże są metalowe, więc wchodzą w reakcję z sokiem.


Różnicę widać gołym okiem:
 

 

Dlatego do Terapii Sokami:

jeśli chcesz uzyskać efekt, używaj tylko wyciskarek.

Składniki roślin to naturalne lekarstwa to „Apteka Natury”.

Soki z roślin zawierają:

 • leki, naturalne antybiotyki
 • naturalne enzymy, witaminy, minerały, fitosubstancje niezbędne dla utrzymania zdrowia i życia.

Sok działa skuteczniej i szybciej, niż zjedzone warzywa i owoce. Sok jest natychmiast przyswajany, nieomal w całości, bez utraty składników.

Komentarze do wpisu (7)

19 listopada 2016

W wyciskarce sok nie rozwarstwia się, ma jednolitą konsystencję? Mam jedno i drugie urządzenie - sok z wyciskarki tak samo się rozwarstwia. Może co innego jest powodem, ale czas rozwarstwienia soku z obu urządzeń jest porównywalny.

21 listopada 2016

Panie Marku, wyciskarki dobrej klasy, czyli te które sprzedajemy i polecamy nie rozwarstwiają soku. Inaczej mówiąc nie napowietrzają soku. decyduje o tym ilość obrotów ślimaka. Im mniej tym lepiej. Warto też zwrócić uwagę na pochodzenie wyciskarki i nie kupować wyciskarek produkowanych w Chinach.

27 grudnia 2016

U mnie odkąd mam wyciskarkę soki pijemy codziennie. Uwielbiam świeżo wyciskane a w sklepach są tak cholernie drogie! i jeszcze nie wiadomo co właściwie jest w butelce.

7 lipca 2017

Mało kto o tym wie, ludzie są ciemni jak tabaka, tylko Gożdzikowa z apteki

19 lipca 2017

Jesli ma się wyciskarkę premium, ja mam Muke, sok jest rewelacyjny i nie rozwarstawia sie ani troche. Nie ma co oszczedzac na takich sprzetach i kupowac za 200-300zł w lidlu.

10 sierpnia 2017

Witam, 14.07.2017 kupilam w waszym sklepie w Szczecinie wyciskarke Kuvings Big Mouth C 9500 i uzgodnilysmy ze diety ktorymi jestem zainteresowana zostana wyslane na adres e-mail . Proszę o przygotowanie diet 1. Dieta dla cukrzycy 1 i 2 2. Dieta dla chorob tarczycy 3. Dieta odmladzajaca 4. Dieta detox Dziekuje Ewa Pasterska

11 sierpnia 2017

Pani Ewo, wysłaliśmy do Pani Formularz do Diet. Proszę o wypełnienie go z uwzględnieniem diagnozy chorób osób dla których mają być ułożone diety, aktualnych w miarę wyników badań, ewentualnie wypisu ze szpitala,. Proszę o podanie wieku , wagi, przebytych chorób, preferencji żywieniowych . Im więcej informacji będziemy mieli tym diety będą bardziej skuteczne. A o to nam chodzi. Pozdrawiam serdecznie. Malwina

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium