Zadzwoń, doradzimy

(91) 822 80 22

723 501 601

biuro@terapiasokami.pl

do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Dlaczego soki, a nie warzywa i owoce w całości? W czym soki są lepsze od całych owoców i warzyw?

1

1. Przyswajanie wartości odżywczych.

Substancje zawarte w sokach trafiają do krwiobiegu w ciągu 15 minut i są przyswajalne prawie w 90 %. Substancje zawarte w warzywach i owocach zjedzonych w całości, trafiają do krwiobiegu po ok. 5 godzinach i są przyswajane w 20%. 

Dlaczego tak się dzieje?

Układ pokarmowy musi doprowadzić wszystko co zjemy do formy półpłynnej (ale pamiętaj, popijanie posiłków nie pomaga, a wręcz szkodzi). Inaczej organizm nie jest w stanie niczego przyswoić.

Do przyswojenia wartości odżywczych z marchewki, organizm musi użyć, dużej liczby enzymów wytwarzanych przez między innymi wątrobę i trzustkę. 

Jeśli nasza wątroba i trzustka nie są w najlepszym stanie, to nie wytworzą potrzebnych enzymów. Jeśli nie wytworzą enzymów to nie przyswoimy wartości odżywczych z marchewki chociaż ją zjemy. Mało tego, bardzo obciążymy wątrobę i trzustkę i mocno je osłabimy. 

Do przyswojenia soku z marchewki, potrzebujemy nieporównywalnie mniej enzymów.Przyswajając sok nie obciążymy także układu trawienia.

2. Nie tracimy energii na trawienie. 

Jeśli jemy warzywa i owoce w całości, organizm 80% swojej energii przeznacza na trawienie. Nie starcza wtedy energii na procesy regulacji, samo leczenia, oczyszczania z toksyn. Inaczej mówiąc, nie mamy siły do życia lub mamy jej za mało.

3. Wartość biologiczna soku.

Soki dostarczają nam biologiczną esencje roślin z najmniejszymi z możliwych stratami. Badania naukowe wykazują, że wypicie soku z jednego kilograma warzyw lub owoców, jest ekwiwalentem zjedzenia kilku kilogramów tych produktów.

Komentarze do wpisu (1)

4 sierpnia 2018

Nie dokonca jest to prawdą że zjedzie 1kg owoców jest tak samo zdrowe jak wypicie soków z tego 1kg owoców. Są już liczne badania które potwierdzają że całe owoce są dużo zdrowsze niż sok z nich.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium